Poradíme Vám    a84ec0fc5d51c078f46594fb33d2fadd.svg  info@hot-chip.cz  6ee16dc5c90d821f24485f86bfdcdb0b.svg  +420 605 312 120       cz_flag.png CZ  sk_small.png SK  eng_flag.png EN   de_flag.png DE  

5 nejpálivějších papriček, které musíš zkusit

Pokud miluješ chilli, je jisté, že svět chilli papriček znáš tam a zpět. Jestli jsi ale krásy extrémní pálivosti objevil teprve nedávno, možná se snažíš v papričkách pomalu zorientovat. Proto jsme si pro tebe připravili 5 nejoblíbenějších papriček, které prostě musíš zkusit!

Vyjmenovat ty nejpálivější papričky by bylo jednoduché. My se ale rozhodli ti představit 5 nejpálivějších papriček s unikátní chutí a takových, jejichž jméno má ve světě chilli své stabilní místo a jedinečnou pověst.

Protože ale víme, že začít nejpálivější papričkou by pro tebe mohl být příliš velký křest ohněm, vezmeme si to pěkně od konce.

Číslo 5: Bird’s Eye

Bird’s Eye rozhodně není chilli paprička, se kterou by si měl člověk zahrávat. Když si ji totiž srovnáme s tolik známou a oblíbenou papričkou jalapeňo, zjistíme, že je více 20x pálivější.

Bird’s Eye pochází z Asie. Jsou to papričky malého oválného tvaru a dosahují délky okolo 3 cm. Jestli je jejich název vyvozen právě z podobnosti s ptačím okem nebo skutečnosti, že ji ptáci rozsévají ve svém trusu, nevíme. Víme ale, že pokud miluješ pálivá jídla, pak tuhle papričku ve své kuchyni zkrátka potřebuješ!

Na rozdíl od jiných papriček nemá Bird’s Eye žádnou specifickou chuť. Dodává tedy jídlu především pálivost. Hodí se do asijských pokrmů, polévek, omáček, gulášů nebo do nakládaného hermelínu. Dej si ale pozor, ať se ti s ní neutrhne při dávkování ruka. Zažil bys pak totiž skutečné inferno!

Pálivost: 100 000 SHU

Číslo 4: Habanero

Jen málokteré jméno rezonuje ve světě chilli tak, jako Habanero. Svou výraznou pikantností se pro mnohé stává vrcholem pálivosti a za jeho hranici už se vydat nechtějí. A co si budeme povídat, Habanero je už opravdu skutečná výzva.

Tahle legendární paprička pochází z Kuby a její název je odvozen od Havany, tedy hlavního města. Ačkoliv si lidé dodnes Habanero s Kubou pojí, největším pěstitelem je v současnosti Mexiko.

Důvod, proč zatnout zuby a zakousnout se do Habanera, je prostý. Ukrývá v sobě totiž tak jedinečné exotické tóny, že dokáže chuť každého jídla poslat do zcela nových sfér. Ucítíš zde žlutý meloun, kokos nebo papáju. Díky tomu se dá použít do sladkých i slaných pokrmů.

Pálivost: 350 000 SHU

Číslo 3: Naga Bhut Jolokia

Tuhle papričku si oblíbí skuteční odvážlivci. Vždyť po nějakou dobu byla dokonce tou nejpálivější papričkou světa! Pokud se ale odhodláš a zkusíš ji, pak budeš mile překvapen. Její ovocná chuť si tě totiž úplně podmaní.

Naga Bhut Jolokia je opravdu chutnou chilli papričkou. Jestli máš strach, že přes samé pálení chuť neucítíš, není to tak. Tahle paprička totiž nepálí hned. Nechá tě ponořit se do její plné a bohaté chuti. Jakmile si ale řekneš, že bys čekal, že tahle paprička bude pálit více, tak teprve začne jízda. Naga Bhut Jolokia totiž začne chrlit plameny až po chvíli, nicméně o to déle se tě bude držet a její intenzivní útok nepůjde jen tak utišit.

Pálivost: 1 000 000 SHU

Číslo 2: Trinidad Moruga Scorpion

Už jen slovo škorpion v názvu této papričky napovídá, že setkání s ní nemůže skončit jinak než bolestí a slzami. Navíc je jasné, že na toto chilli jen tak nezapomeneš. A to nejen díky ultra vysoké pálivosti, ale také pro jeho úžasné aroma a ovocnou chuť.

Tato paprička si se svým útokem dává načas. Nejprve ti dá prostor si ji vychutnat a pak začne pálení přidávat na intenzitě. Trinidad Moruga Scorpion je druhou nejpálivější papričkou světa, a pokud její sílu překonáš, budeš stát na prahu té nejpálivější z pálivých: Carolina Reaper.

Pálivost: 2 000 000 SHU

 

Číslo 1: Carolina Reaper

Na samotném vrcholu extrémní pálivosti stojí Carolina Reaper, chilli paprička vyšlechtěná pěstitelem Ed Curriem. O její pálivosti nemůže být žádných pochyb. Se svou hodnotou 2 200 000 SHU sesadila všechny konkurenty a usadila se na pomyslný trůn všech chilli papriček.

Carolina má jedinečnou chuť, která nabídne záblesky čokolády nebo třešní. Dřív než si ji ale plně užiješ, poznáš něco, co si ještě nikdy nezažil. Škytání, pot, slzy a intenzivní, nepolevující pálivost se několik minut po konzumaci stanou tvými nejbližšími společníky. Ale stojí to za to. Poznat na vlastní kůži držitelku Guinessova rekordu je zkrátka jedinečná výzva pro všechny chilli nadšence.

Pálivost: 2 200 000 SHU

Papričky, které chtěly Carolina Reaper sesadit

Pokud hledáš skutečně extrémní zážitek, pak si jistě narazil na pár velkých jmen, které se snažily Carolinu Reaper o rekord v pálivosti připravit. Patří mezi ně především Dragon’s Breath a Pepper X. Ačkoliv obě údajně dosahují ještě vyšší hodnoty SHU, jejich pálivost nebyla nikdy oficiálně změřena a potvrzena.

Zkus pálivou výzvu s Hot Chip

Pokud se opravdu toužíš postavit výzvě, pak zkus náš chips z nejpálivější papričky světa. K manipulaci s ním je nutná rukavice a skrývá v sobě nejen koření Carolina Reaper, ale také z druhého šampiona jménem Trinidad Moruga Scorpion.

Jestli si myslíš, že na to máš, pak do toho pojď s námi a zapoj se do Hot Chip Challenge ještě dnes!

 

3x Challenge Trio Pack (166 Kč/ks)
555 Kč 498 Kč
   
-10 %
Dárek zdarma
5x Challenge Tree Pack (159 Kč/ks)
925 Kč 795 Kč
   
-14 %
Zasadíme strom
Dárek zdarma
Doprava zdarma