Poradíme Vám    a84ec0fc5d51c078f46594fb33d2fadd.svg  info@hot-chip.cz  6ee16dc5c90d821f24485f86bfdcdb0b.svg  +420 605 312 120       cz_flag.png CZ  sk_small.png SK  eng_flag.png EN   de_flag.png DE  

Aji Amarillo sušené papričky 30 g

Tahle peruánská paprička bude ve tvých receptech nejen skvěle chutnat, ale také vypadat. Její žluto-oranžová barva rozzáří každý pokrm a kromě toho nabízí střední pálivost prostoupenou sladkou chutí. V té se postupně odkrývají tóny bobulovin a exotického manga.

SHU pálivost 15 000
Země původu Peru
Pálivost
  • 2
Cena vč. DPH: 99 Kč
Není skladem Kontaktovat prodejce
Popis

Aji Amarillo sušené papričky 30 g

 

Vzhled

podlouhlý tvar, výrazná žluto-oranžovoá barva (čím oranžovější, tím zralejší), velikost cca 10-12 cm

Chuť a vůně

sladká chuť s tóny bobulovin a exotického ovoce, květonovo-ovocná vůně

Pálivost

15 000 SHU

Použití v kuchyni 

Díky svému původu se Aji Amarillo v podstatě stalo národní papričkou Peru. Je součástí mnoha peruánských pokrmů i jejich příloh a je využívaná v celé řadě podob (čerstvá, sušená, nakládaná, chilli pasta).

Jestli nejsi vášnivý milovník peruánských receptů, vůbec nevadí. Výjimečnost této papričky oceníš i při přípravě mnohem klasičtějších receptů. Jejich svěžest doplní odlehčená jídla ze zeleniny, rizota, hovězí maso nebo třeba mořské plody.

Země původu

Peru

Slunečně žluté Peru

Inkové tuto papričku milovali a byla jejich jednoznačným favoritem. Za celou tu řadu let se stala nejvyhledávanější místní papričkou, a proto ji zde spatříte téměř na každém kroku. Její název Aji Amarillo je kombinací původního indiánského označení pro chilli Aji a španělského slova Amarillo, což znamená žlutá. Svému jménu navzdory však zraje nikoliv do žluté, ale do tmavě oranžové barvy.

Složení

100%  Aji Amarillo chilli papričky 

Hmotnost

30 g