Poradíme Vám    a84ec0fc5d51c078f46594fb33d2fadd.svg  info@hot-chip.cz  6ee16dc5c90d821f24485f86bfdcdb0b.svg  +420 605 312 120       cz_flag.png CZ  sk_small.png SK  eng_flag.png EN   de_flag.png DE  

Carolina Reaper

Nejpálivější paprička na světě

Carolina reaper - nejpálivější paprička na světě

Chilli papričky na sebe berou celou řadu podob. Mají různé tvary, velikosti i barvy. Liší se ale ještě jednou zásadní vlastností, a to stupněm jejich pálivost. Pokud jsi milovník chilli, moc dobře víš, že mezi papričkami se najdou i skutečné výzvy. Tou největší z nich je Carolina Reaper. Jak moc vlastně pálí? A kdo jí v pálivosti šlape na paty? Na to se společně podíváme v dnešním článku!

SHU

Pálivost papriček se posuzuje podle hodnoty na Scovilleho stupnici pálivosti. Ta se měří v jednotkách SHU a odpovídá množství kapsaicinu (pálivá složka) v papričce. Pokud se budeme bavit o jasném vítězi v této kategorii, pak je jím jednoznačně paprička Carolina Reaper.

Název: Carolina Reaper

Pálivost: 1 400 000 - 2 200 000 SHU

Druh: Capsicum chinense

Kde se Carolina Reaper vzala?

Stejně jako mnoho jiných šampionů v pálivosti ani Carolina Reaper nevznikla náhodou. Tuto pálivou krásku světu představil pěstitel Ed Currie a vznikla zkřížením dvou velmi silných chilli hráčů: Bhut Jolokia a červeného Habanera. Místo jejího zrodu je Jižní Karolina. 

Ed Currie se dlouhodobě zajímal o domorodé kmeny v rovníkové oblasti. Zjistil, že obecně konzumovali poměrně velké množství chilli a současně netrpěli rakovinou ani srdečními chorobami. Zda byly tyto informace jeho hlavní motivací k vyšlechtění takto silné papričky nevíme. Co ale víme, je, že doposud nemá ve světe konkurenci.

 

 

Pekelná držitelka světového rekordu

Od roku 2013 je Carolina Reaper uvedena v Guinessově knize rekordů jako ta nejpálivější paprička světa. Dosahuje hodnot až 2 200 000 SHU a těm, kteří se ji odváží ochutnat, dokáže přichystat nezapomenutelnou jízdu. 

A jak dlouho taková jízda trvá? To je dost individuální. Jako příklad si ale můžeme uvést muže jménem Matt Gross, který se v roce 2014 rozhodl pokořit světový rekord a snědl celkem tři tyto papričky. Podle jeho slov to trvalo okolo 15 hodin, než se jeho tělo ze zážitku plně zotavilo.

Pokud se na Carolinu chystáš, ale oblévá tě pot, když jíš Jalapeňo, pak se v tomhle případě připrav na celé potoky potu a slz. Carolina je totiž asi 300x pálivější.

 

 

Jak vypadá a chutná pravé peklo

Carolinu poznáš už na první pohled. Je zhruba 3-5 cm široká a 5-8 cm dlouhá. Její povrch je nápadně zvrásněný a výrazně červený. Aby se odlišila od ostatních konkurentů, je vybavena výraznou špičkou, která připomíná ocas škorpiona

Pokud miluješ výzvy a nebojíš se velmi silné pálivosti, pak tě možná zaujme, že Carolina Reaper má opravdu bohatou chuť. Zatímco běžný smrtelník se bude při její konzumaci svíjet v bolestech, ty můžeš ucítit tóny čokolády, skořice a třešní.
 

Má Carolina Reaper konkurenci?

Svět chilli nikdy nespí a pěstitelé se denně snaží přijít s novými hybridy, kteří by pokořily světový rekord. Během posledních pěti let se objevily spekulace o nových šampionech jménem Dragon’s Breath Pepper nebo Pepper X. Žádné oficiální testy nebo zprávy ale  porážku Carolina Reaper nepotvrdily a tato ostrá kráska si tak nadále drží své prvenství.

Pokud ale chceš zkusit ty papričky, které Carolině směle konkurují, pak by ti určitě neměla ujít Trinidad Moruga Scorpion nebo Naga Bhut Jolokia. A chodit pro ně nemusíš daleko. Obě totiž najdeš v naší nabídce sušených papriček.

 

Zkuste Carolina Reaper s Hot Chip Challenge!

3x Challenge Trio Pack (166 Kč/ks)
555 Kč 498 Kč
   
-10 %
Dárek zdarma
5x Challenge Tree Pack (159 Kč/ks)
925 Kč 795 Kč
   
-14 %
Zasadíme strom
Dárek zdarma
Doprava zdarma

Pokud máš pocit, že zvládneš vše a chceš pokořit tu největší chilli výzvu, pak to zkus s Hot Chip Challenge! Obdržíš pekelný balíček, jehož součástí je chips právě z této nejpálivější papričky světa. Sám tak můžeš zjistit, jak pálí světový rekordman.

Do naší výzvy se zapojilo už mnoho odvážlivců a jejich videa můžeš najít na Instagramu pod hashtagem #HOTCHIPCHALLENGE. Přidej se k nim i ty a zažij něco, na co nikdy nezapomeneš.