Poradíme Vám    a84ec0fc5d51c078f46594fb33d2fadd.svg  info@hot-chip.cz  6ee16dc5c90d821f24485f86bfdcdb0b.svg  +420 605 312 120       cz_flag.png CZ  sk_small.png SK  eng_flag.png EN   de_flag.png DE  

Carolina Reaper sušené papričky 10g

Vážení, seznamte se! Tohle je držitelka rekordu nejpálivější papričky světa! Její pálivost totiž dosahuje hodnoty až 2 200 000 SHU! Carolina Reaper není paprička pro začátečníky, ale jen pro ty skutečně kované jedince. Nicméně pokud se odhodláš a ochutnáš ji, můžeš se těšit na velmi bohatou, ovocnou a sladkou chuť! Teda kromě toho, že tvá ústa shoří.

SHU pálivost 2 200 000
Země původu Ekvádor
Pálivost
  • 6
Cena vč. DPH: 139 Kč
Skladem
Popis

Carolina Reaper sušené papričky 10g

 

Vzhled

Paprička je spíše zaobleného tvaru, 2-5 cm široká a 5-8 cm dlouhá. Má výrazně červenou barvu, zvrásněný povrch a poznatelná je také podle typického škorpioního ostnu.

Chuť a vůně

Ovocně-sladká vůně i chuť, kterou prostupují tóny skořice, čokolády a třešní

Pálivost

2 200 000 SHU

Použití v kuchyni

Pamatuj, že méně je někdy více, a tak s touto papričkou zacházej velmi opatrně. Pokud si ji chceš přidat do jídla, doporučujeme umírněnost, jinak ti z talíře vyšlehnou plameny!

Její chuť skrývá tóny čokolády, třešní nebo skořice. Je oblíbená ve vietnamské, latinskoamerické, čínské, indické, mexické nebo orientální kuchyni. Skvěle se hodí pro omáčky, salsy, polévky, do luštěnin a do zeleninových nebo masových pokrmů.

Země původu

Tchaj-Wan

Rekordní pálivost 

Carolina Reaper je současnou držitelkou rekordu v pálivosti. Je 400 násobně pálivější než známá paprička Jalapeño a více než dvakrát pálivější ve srovnání s papričkou Bhut Jolokia.

Jen málokterá paprička tě zvedne ze židle jako Carolina Reaper. Její extrémní pálivost tě nenechá vydechnout. Pokud ti teče z očí a z nosu, tvoje ústa jsou v jednom ohni, škytáš a máš pocit, že procházíš bránou pekelnou, pak si můžeš být jistý, že právě konzumuješ Carolinu. Sama o sobě je tak silná, že pro manipulaci s ní bys měl mít ochranné rukavice! Odměnou ti ale bude úžasně ovocně-sladká chuť.

Zajímavostí u této papričky je, že o její pálivost se paradoxně nestarají semínka, ale bílá dužina, která se nachází v jejich blízkosti.

Složení

100%  Carolina Reaper chilli papričky 

Hmotnost

10 g