Poradíme Vám    a84ec0fc5d51c078f46594fb33d2fadd.svg  info@hot-chip.cz  6ee16dc5c90d821f24485f86bfdcdb0b.svg  +420 605 312 120       cz_flag.png CZ  sk_small.png SK  eng_flag.png EN   de_flag.png DE  

Chaotian sušené papričky 30 g

Čínská kuchyně s sebou přináší velmi specifické, pálivo-kyselé chuti. Pokud sis je zamiloval a chceš je dostat i na svůj talíř z pohodlí domova, pak se seznam s touto papričkou. Tvá jídla a omáčky dostanou potřebný říz a současně v nich ucítíš tolik oblíbený, exoticky kyselý element.

SHU pálivost 23 000
Země původu Čína
Pálivost
  • 2
Cena vč. DPH: 49 Kč
Skladem
/chaotian-susene-papricky-30-g-e969.htm
Popis

Chaotian sušené papričky 30 g

 

Vzhled

papričky jsou výrazně červené barvy, mají podlouhlý tvar a dosahují délky okolo 6 cm

Chuť a vůně

jemně nasládlá, kyselo-pálivá chuť s tóny citrusových plodů

Pálivost

25 000 SHU

Použití v kuchyni

Paprička Chaotian je základní ingrediencí čínské kuchyně. Právě pro ni je totiž charakteristická chuť pálivých a kyselých elementů. Chilli, limeta, citrónová tráva – přesně tyto ingredience jsou zde důležité. Chaotian je v sobě kombinuje všechny. Proto je výsledný chuťový efekt dokonalý.

Hodí se k masu, zelenině i do polévek. Nerozhoduje ani příprava samotného pokrmu. Jediné na čem záleží je, jestli u tohoto jídla chceš docílit pálivo-kyselé exotické chuti. Pokud se chystáš na přípravu ryb, rozhodně Chaotian neopomeň. Dokáže totiž rybu částečně zbavit jejího charakteristického odéru.

V případě, že si tuto chuť zamiluješ, doporučujeme papričky na pár dní naložit do oleje nebo medu. Získáš tak zcela novou dochucovací ingredienci. Pamatuj ale, že čím déle necháš papričku macerovat, tím silnější chuť bude.

Země původu

Čína

Tváří tvář k nebi

Pokud miluješ čínskou kuchyni a o této papričce jsi doposud neslyšel, může za to zřejmě skutečnost, že má více názvů a ty ji znáš pod zcela jiným označením. Mezi ně patří Chao Tian Jiao nebo Facing Heaven Chilli. První název je odvozen od města výskytu, druhý pak vystihuje skutečnost, že papričky na keřích rostou směrem nahoru, jako by se natahovaly směrem k obloze.

Složení

100%  Chaotian chilli papričky 

Hmotnost

30 g

 

/product-action/increment-product-view-count?productId=969