Poradíme Vám    a84ec0fc5d51c078f46594fb33d2fadd.svg  info@hot-chip.cz  6ee16dc5c90d821f24485f86bfdcdb0b.svg  +420 605 312 120       cz_flag.png CZ  sk_small.png SK  eng_flag.png EN   de_flag.png DE  

Chilli Harrisa

Harissa je klasická pálivá omáčka, která je vyráběna podle tradiční receptury severoafričanů. Jedná se o takovou delikatesu, že si našla cestu do národních kuchyní v různých částech světa. Pokud miluješ chilli, už máš určitě dávno jednu doma. A pokud ne, měl by si to hned napravit!

Země původu Česká republika
Pálivost
  • 3
Cena vč. DPH: 130 Kč
Skladem
Popis

Chilli Harrisa

 

Tahle tradiční pálivá omáčka si postupně našla oblibu po celém světě! Pokud se ptáš, kde se vzala, pak tě cesta zavede až do severní Afriky. Tady je stále velmi oblíbenou chilli omáčkou.

Pálivost v kombinaci a výjimečnou chutí

Pro její výrobu se používají pálivé papričky Cayenne, římský kmín, česnek, citronová šťáva a olivový olej. Jen vybalancovaný poměr všech ingrediencí zaručí, že bude chuť této omáčky přesně taková, jako si ji připravují obyvatelé Maroka a Tunisu.

Tahle ostrá kořenící směs má prostě přesně ten říz, které každé jídlo potřebuje. Že nevíš k čemu bys Harissu použil? Máme pro tebe hned několik tipů!

Využití v kuchyni

Harissa je prostě neopakovatelná. A k čemu sedí nejlépe? Hodí se jako základní omáčka do sendvičů. Určitě skvěle sedne ke kuskusu nebo k těstovinám. Pokud máš zrovna chuť na maso, kuřecí si s tímto tekutým kořením rozumí víc než skvěle. A že zrovna doma žádné jídlo nemáš? Nevadí! Opeč si na pánvi starý chleba a hoď na něj tuhle omáčku. Výsledkem bude královská topinka, kterou se nemusíš stydět nabídnout ani návštěvě.

S námi máte jistotu nejen skvělých chutí, ale také vysoce kvalitních, čerstvých surovin. Aby toho nebylo málo, vše připravujeme ručně a s respektem k přírodě.

Složení

Chilli Cayenne red (51 %), česnek (23 %), citronová šťáva (15 %), jedlá sůl, olivový olej, římský kmín

Hmotnost

125g