Poradíme Vám    a84ec0fc5d51c078f46594fb33d2fadd.svg  info@hot-chip.cz  6ee16dc5c90d821f24485f86bfdcdb0b.svg  +420 605 312 120       cz_flag.png CZ  sk_small.png SK  eng_flag.png EN   de_flag.png DE  

Chipotle chilli prášek 30g

Toto jedinečné koření je charakteristické svou čokoládovo-oříškovou chutí a okouzlujícím kouřovým aroma. Za touto charakteristickou vůni stojí uzení papriček Jalapeño na pekanovém dřevě. Tohle koření budeš milovat, proto si rovnou objednej naši 30g verzi.

SHU pálivost 10 000
Země původu Ekvádor
Pálivost
  • 2
Cena vč. DPH: 118 Kč
Skladem
Popis

Chipotle chilli prášek 30g

 

Vůně a chuť

Kouřová vůně, sladká chuť ukrývající tóny čokolády a ořechů

Pálivost

10 000 SHU

Použití v kuchyni

Chipotle koření je velmi oblíbené v mexické kuchyni. Použít se ale dá při přípravě celé řady pokrmů. Skvěle dochutí jak hovězí, tak vepřové nebo kuřecí maso. 

Pokud chystáš jídlo z luštěnin, pak ani do něj nezapomeň trochu koření přidat. Plánuješ grilování? V tom případě trochu přidej i do marinády, omáček nebo dipů. Díky příjemné pálivosti by tento chilli prášek neměl nikde chybět.  

Země původu

Mexiko

Jedinečné aroma i chuť    

Co je vlastně Chipotle? Jedná se o sušenou a uzenou verzi oblíbených papriček Jalapeño. Miluješ jejich chuť? Tomu se vůbec nedivíme. Jedinečné kouřové aroma a plná čokoládová chuť je právě důsledkem jejich uzení na pekanovém dřevě. 

Vlastnosti Chipotle jsou tak oblíbené, že více než čtvrtina produkce Jalapeño je určena pro toto zpracování. Další předností tohoto koření je skutečně jemná a hřejivá pálivost. Každé jídlo tak získá říz, ale přitom nepřijde o své základní chutě. Papričky Jalapeño už mají své místo v mnoha světových kuchyních a objevují se v průřezu celé světové historie.