Poradíme Vám    a84ec0fc5d51c078f46594fb33d2fadd.svg  info@hot-chip.cz  6ee16dc5c90d821f24485f86bfdcdb0b.svg  +420 605 312 120       cz_flag.png CZ  sk_small.png SK  eng_flag.png EN   de_flag.png DE  

Green Jalapeño chilli prášek 10g

Jalapeño je bezesporu jedna z nejoblíbenějších papriček na světě. I když se někomu může zdát velmi pálivá, na Scovilleho stupnici pálivosti obsazuje spodní příčky. Jalapeño na sebe bere mnoho podob a od toho se odvíjí i jeho síla a chuť. Tato čerstvá, zelená varianta dosahuje hodnoty 10 000 SHU.

SHU pálivost 10 000
Země původu Čína
Pálivost
  • 2
Cena vč. DPH: 49 Kč
Skladem
Popis

Green Jalapeño chilli prášek 10g

 

Vůně a chuť

Svěží, zeleninová chuť s jemnou pálivostí 

Pálivost

10 000 SHU

Použití v kuchyni

Tohle koření se skvěle hodí do všech mexických pokrmů. Perfektně hraje spolu s luštěninami nebo kukuřicí, podtrhne chuť burgerů, pizzy, dušených jídel, kuřecího masa nebo pořádných steaků. 

Jedná se o velmi univerzální chilli prášek, který dodá optimální pikantnost jakémukoliv jídlu nebo nejrůznějším omáčkám.

Země původu

Mexiko

Jalapeño: Paprička mnoha podob!

Když se řekne Jalapeño, jedná se o velmi široký pojem. Bere na sebe totiž mnoho podob, co do velikosti, barvy, pálivosti nebo chuti. Pro naše koření jsme si vybrali zelenou variantu, protože víme, že ji určitě miluješ a taky proto, že její pálivost je prostě úžasně vyvážená. Můžeš ji dát na pizzu nebo do burgerů a užít si tak optimálně pálivou jízdu naprosto kdykoliv.

Když paprička Jalapeño prochází procesem zrání, postupně mění barvu. Proto ji znáš v zelené a červené variantě. Ta zelená, ze které je vyrobeno naše koření, je ještě nedozrálá paprička. Tím pádem je její chuť pálivější a víc svěží. 

Jakmile dozraje, její barva se plně promění do červena. Tato varianta má výraznější, sladkou chuť. Pokud na takovou papričku narazíš v uzené a sušené formě, pak se jedná o tzv. Chipotle.