Poradíme Vám    a84ec0fc5d51c078f46594fb33d2fadd.svg  info@hot-chip.cz  6ee16dc5c90d821f24485f86bfdcdb0b.svg  +420 605 312 120       cz_flag.png CZ  sk_small.png SK  eng_flag.png EN   de_flag.png DE  

Habanero sušené papričky 10g

Habanero se bezesporu řadí k těm oblíbenějším chilli paprikám. Pochází z Karibiku a je to znát! V jejich chuti najdeš exotické tóny kokosu, papáji, žlutého melounu nebo bobulovin. To vše doplňuje příjemně květinová vůně. Pálivost dosahuje okolo 350 000 SHU. O tuto dokonalou hru chuti, vůně a pálivosti se prostě nesmíš nechat ochudit!

SHU pálivost 350 000
Země původu Ekvádor
Pálivost
  • 4
Cena vč. DPH: 79 Kč
Skladem
Popis

Habanero sušené papričky 10g

 

Vzhled

Tato paprička nemá podlouhlý tvar jako Jalapeňo, ale naopak je spíš sraženější. Svým tvarem ti může připomínat jahodu. Barva Habanera je jasná, červenooranžová. 

Chuť a vůně

Ovocná až květinová vůně, exotická chuť s tóny kokosu, papáji, žlutého melounu a bobulovin

Pálivost

350 000 SHU

Použití v kuchyni

Tato paprička najde uplatnění v přípravě mnoha pokrmů. Díky své exotické chuti a ovocné vůni se skvěle hodí i k sladkým pokrmům, nejlépe k čokoládě. Dokonale vyniká také v salsách a marinádách. Pokud si Habanero pořídíš, rozhodně na něj nezapomeň, až budete nakládat maso před grilováním. 

Země původu

Mexico

Když se síly spojí

Habanero má prostě vše. Úžasnou chuť tropického ovoce, lahodnou květinovou vůni a současně vysokou pálivost pro všechny skutečné milovníky chilli. Pokud chceš zjistit, kam až sahají kořeny této papričky, cesta tě zavede do Karibiku, konkrétně na ostrov Kuba.

Pokud se řadíš mezi skutečné milovníky chilli, pak ti jistě neušlo, že současnou držitelkou rekordu v pálivosti je Carolina Reaper. A jak to s Habanerem souvisí? Možná to některé z vás překvapí, ale Carolina Reaper vznikla v roce 2012 v Jižní Karolíně zkřížením dvou tehdejších šampionů. Jedním z nich byla paprička Bhut Jolokia a druhým právě Habanero.

Složení

100% Habanero chilli papričky 

Hmotnost

10 g