Poradíme Vám    a84ec0fc5d51c078f46594fb33d2fadd.svg  info@hot-chip.cz  6ee16dc5c90d821f24485f86bfdcdb0b.svg  +420 605 312 120       cz_flag.png CZ  sk_small.png SK  eng_flag.png EN   de_flag.png DE  

Isot chilli vločky 30g

Netradiční země původu této papričky se projevuje i v její chuti. Považ sám, které jiné vločky nabízí zemitou chuť, ve které cítíš tóny kávy nebo tabáku. Pálivost papričky sice není závratně vysoká, nicméně její pikantnost se tě bude držet ještě dlouho po jídle.

SHU pálivost 50 000
Země původu Turecko
Pálivost
  • 2
Cena vč. DPH: 69 Kč
Není skladem Kontaktovat prodejce
Popis

Isot chilli vločky 30g

 

Vůně a chuť

kouřová a zemitá chuť s tóny kávy, čokolády, tabáku a rozinek

Pálivost

50 000 SHU

Použití v kuchyni

Fialově-černá barva těchto vloček ozvláštní každý pokrm. Nicméně neopomínejme i jejich výjimečnou chuť. Pokud nevíš, k čemu bys tyto papričky přidal, jednoznačně se neboj pár vloček přisypat do salátů, zeleninových jídel i dušených masových pokrmů.

Neotřelá chuť také skvěle pasuje k dezertům. Pokud rád experimentuješ, doporučujeme skvělou barvou a chutí těchto vloček ozvláštnit zcela tradiční věci, jako jsou zmrzlina, perník nebo ovoce.

Země původu

Turecko

Papričky, jejichž pěstování potřebuje péči 

Tyto papričky jsou jedinečné v každém ohledu. Pochází z Turecka, mají překrásnou barvu, postupnou, ale dlouhotrvající pálivost a jedinečnou, zemitou chuť, která nabízí kouřové tóny, ozvěny kávy a ovoce.

Mohlo by se zdát, že na jednu papričku je těchto unikátních vlastností dost. My si ale myslíme, že za zmínku stojí i způsob jejího sušení, které probíhá ve dvou fázích. 

Když se papričky sklidí, mají krásnou červenou barvu. Přes den se suší na slunci, v noci se balí a nechávají vypotit. Tomuto procesu vděčí za mnohé vlastnosti a především za svou překrásnou temnou barvu.