Poradíme Vám    a84ec0fc5d51c078f46594fb33d2fadd.svg  info@hot-chip.cz  6ee16dc5c90d821f24485f86bfdcdb0b.svg  +420 605 312 120       cz_flag.png CZ  sk_small.png SK  eng_flag.png EN   de_flag.png DE  

Naga Bhut Jolokia chilli vločky 10g

Vločky z této papričky jsou skutečnou výzvou. Naga Bhut Jolokia je totiž velmi silným hráčem na poli chilli. Jakmile tě její pálivost polapí, bude tě pronásledovat pěkně dlouho. Současně tě ale jistě potěší její plná, ovocná chuť.

SHU pálivost 1 000 000
Země původu Indie
Pálivost
  • 5
Cena vč. DPH: 99 Kč
Skladem
Popis

Naga Bhut Jolokia chilli vločky 10g

 

Vůně a chuť

ovocná vůně, chuť s tóny zeleného jablka a meruněk se silnou pálivostí

Pálivost

1 000 000 SHU

Použití v kuchyni

Pokud fakt miluješ pálivá jídla, pak by Naga Bhut Jolokia neměla uniknout tvé pozornosti. Jako bonus se totiž za extrémní pálivostí skrývá příjemná ovocná chuť, kterou si prostě zamiluješ.

Právě díky tomu se tyto vločky hodí do indických jídel, jako je třeba kari. Skvěle se hodí také ke kuřecímu masu a díky ovocnému podtónu skvěle hraje s ovocnými jídly.

Země původu

Indie

Nálož pálivosti i léčebné vlastnosti, to je Naga Bhut Jolokia

I když je tato paprička na Scovilleho stupnici dost vysoko, vstup do jejího světa začíná lahodnou, sladkou chutí. Tu tě nechá si vychutnat poměrně dlouho. Pak ale nastoupí její výrazná pálivost, která tě bude jako duch pronásledovat ještě dlouho po posledním soustu. Že nevěříš? No, ne nadarmo má tato paprička v názvu slovíčko „bhut“, což v překladu znamená právě „duch“.

Ale skvělou chutí a pálivostí přednosti této ďáblice nekončí. V Indii si ji oblíbili i pro její schopnost ulevovat od bolestí žaludku a teplot. Tím, že tělo rozpálí, ho totiž donutí se začít ochlazovat. Tyhle všestranně skvělé chilli vločky u tebe prostě nesmí chybět!