Poradíme Vám    a84ec0fc5d51c078f46594fb33d2fadd.svg  info@hot-chip.cz  6ee16dc5c90d821f24485f86bfdcdb0b.svg  +420 605 312 120       cz_flag.png CZ  sk_small.png SK  eng_flag.png EN   de_flag.png DE  

Naga Bhut Jolokia sušené papričky 10g

Naga Bhut Jolokia sušené papričky 10g
Doporučujeme

Fanoušci výzev, zbystřete! Představujeme vám obávanou Naga Bhut Jolokia. Na Scovilleho škále dosahuje až 1 000 000 SHU! Tahle paprička dá zabrat nejednomu odvážlivci, a to i navzdory tomu, že vysokou míru pálivosti vyvažuje příjemná ovocná chuť, kterou prostupují tóny zeleného jablka a meruňky.

SHU pálivost 1 000 000
Země původu Indie
Pálivost
  • 5
Cena vč. DPH: 99 Kč
Skladem
Popis

Naga Bhut Jolokia sušené papričky 10g

 

Vzhled

Barva papričky je červená a tvar je spíše podlouhlý než kulovitý. Velikost se pohybuje někde mezi 6 až 9 cm.

Chuť a vůně

Sladká, ovocná chuť s tóny jablek a meruněk

Pálivost

1 000 000 SHU

Použití v kuchyni

Jak Naga Bhut chilli v kuchyni nejlépe uplatnit? Hodí se skvěle do kari, do nejrůznějších omáček nebo třeba ke kuřecímu masu. Krásně doplní také sladká jídla.

Země původu

Indie

Pomalý a plíživý útok

Naga Bhut Jolokia nebo též Ghost Chilli, je paprička, která nějakou dobu držela rekord v pálivosti. Ačkoliv ji už sesadila Carolina Reaper, Jolokia je stále velmi ostrým hráčem na poli chilli papriček. 

Slovo „Naga“ znamená „kobra“, slovo „bhut“ zase „duch“. Z toho přesně vyplývá její povaha. Nástup pálivosti se totiž opravdu plíží velmi pomalu. Ale od chvíle, kdy tě ukořistí, se tě jen tak nepustí!

Má intenzivní, sladkou až ovocnou chuť. Tu si můžeš v klidu vychutnat, protože pálivost nenastupuje hned. Paprička si dává načas a zaútočí na tebe až zhruba po půl minutě. A pak nastává divočina. Připrav se na pocení, škytání, slzení a dušnost. 

Naga Bhut Jolokia jako lék 

Domovinou této chilli papričky je Bangladéš, kde se v mnoha domácnostech nevyužívá pouze na vaření, ale také jako lék proti bolestem žaludku. Dokonce má pomoci proti vysokým letním teplotám. Že to zní nepochopitelně? Ani ne! Paprička tě totiž nutí se potit, což ve finále skutečně vede ke snížení tělesné teploty! Naga Bhut Jolokia ale jen neléčí. Používá se i k výrobě velmi účinných pepřových sprejů.

Složení

Naga Jolokia chilli papričky 100 %

Hmotnost

10 g