Poradíme Vám    a84ec0fc5d51c078f46594fb33d2fadd.svg  info@hot-chip.cz  6ee16dc5c90d821f24485f86bfdcdb0b.svg  +420 605 312 120       cz_flag.png CZ  sk_small.png SK  eng_flag.png EN   de_flag.png DE  

O nás

Společnost HOT-CHIP vznikla v Ostravě v roce 2019. Na trh jsme vstoupili s unikátním produktem HOT-CHIP Challenge. HOT-CHIP Challenge je tortilla chips z nejpálivější papričky na světě. Díky této Challenge se společnosti již na konci roku 2020 podařilo rozšířit na trh Slovenska, Německa, Rakouska, Francie a Dánska. Naše zaměření však není pouze na tuto výzvu, ale jsme opravdoví milovníci a obdivovatelé chilli, z toho důvodu se nyní soustředíme i na uvádění prémiových chilli produktů na trh.

Mezi našimi produkty najdete například koření, papričky, marmelády, sirupy, omáčky, chipsy s vysokým obsahem proteinu a mnoho dalších. Všechny potraviny navazují na základní designový koncept HOT-CHIP Challenge a jsou baleny v prémiových ekologických obalech. Kvalitu našich produktů si pečlivě hlídáme. Našim cílem není produkce velkého množství produktů, soustředíme se na výrobu malých sérií tak, abychom si sami zvládli udržet nejlepší kvalitu. Z tohoto důvodu jsou některé naše produkty dostupné pouze v sezóně, kdy jsou k dostání jejich čerstvé suroviny. Věříme, že budoucnost je ve výrobcích vyráběných v malých sériích, lokálně a ekologicky.

Proč chilli? Zdratovní benefity chilli.

Mimo specifickou pálivost chilli papriček nás zajímají také jejich zdravotní benefity. Tyto benefity pečlivě zkoumáme a nabízíme je našim zákazníkům ve formě chutných produktů pro každodenní spotřebu. Mezi hlavní zdravotní benefity chilli patří například:

  • Pravidelné užívání chilli podporuje krevní cirkulaci, zvyšuje rychlost metabolismu.

  • Podporou zažívání přispívá i ke snížení hmotnosti.

  • Indiáni ho dříve používali při horečkách na snižování teploty. Osvědčilo se jim také pro povzbuzení libida.

  • Papričky mají účinek proti bolesti – působí vlastně jako analgetikum. Také pomáhají snížit hladinu cholesterolu v krvi.

  • Zlepšují revmatické stavy. Detoxikují střeva. Kapsaicin také snižuje množství inzulinu v těle po jídle, prospívá tedy diabetikům.

  • Pálivá chuť chilli papriček snižuje chuť na sladké a tučné potraviny.

  • Zlepšují náladu, protože zvyšují produkci endorfinů a také hladinu serotoninu, tedy hormonů, které vyvolávají pocit štěstí.

Ekologie a sázení stromů

Pro veškeré produkty používáme maximálně ekologický přístup a balení. Snažíme se hledat nové přístupy v řešení ekologických balení a celkově udržitelného přístupu k našemu podnikání. Mimo využívání ekologických balení pomáháme přírodě přímo tím, že sadíme stromy. “Oheň, který pomůže” je iniciativou týmu Hot-Chip jak alespoň trochu pomoci životnímu prostředí. Za každou objednávku 1000,- a více korun za zákazníka automaticky zajistíme vysazení jednoho stromu.

Na jaře 2021 jsme vysadili téměř 900 stromů.