Poradíme Vám    a84ec0fc5d51c078f46594fb33d2fadd.svg  info@hot-chip.cz  6ee16dc5c90d821f24485f86bfdcdb0b.svg  +420 605 312 120       cz_flag.png CZ  sk_small.png SK  eng_flag.png EN   de_flag.png DE  

Pasilla sušené papričky 30g

Pasilla sušené papričky 30g

První, čím tě tyto jemně pálivé papričky zaujmou, je jednoznačně jejich temná barva. Jejich domovem je Mexiko, kde při svém růstu nemají nouzi o teplo a světlo. Díky tomu nabízí nasládlou, jemně pikantní chuť, která zaujme každého milovníka lehce pálivých pokrmů.

SHU pálivost 2 500
Země původu Mexiko
Pálivost
  • 1
Cena vč. DPH: 89 Kč
Není skladem Kontaktovat prodejce
/pasilla-susene-papricky-30g-e779.htm
Popis

Pasilla sušené papričky 30g

 

Vzhled

Papričce Pasilla se též přezdívá „malá rozinka“. A není divu. Svou temnou barvou a povrchem rozinku skutečně připomíná. Běžně dorůstá délky 8-10 cm. 

Chuť a vůně

nasládlá a kouřová chuť, zemitá vůně

Pálivost

2500 SHU

Použití v kuchyni

S touto papričkou objevíte chutě Mexika! A kde se dá tato chilli kráska využít? Díky její jemné pálivosti je možností skutečně mnoho. Dá se totiž kombinovat nejen se slanými, ale také sladkými chutěmi a jídly. To z ní dělá všestranný doplněk mnoha pokrmů. 

Skvěle se doplňuje s ovocem, ale také kachnou, jehněčím masem, mořskými plody, houbami, s chutí medu nebo fenyklu. Pokud miluješ mexickou kuchyni, pak tuto jemnou chilli papričku přizvi na pomoc při přípravě burrita, quesadilly nebo při přípravě enchiladas.

Země původu

Mexiko

Tak temná, a přesto jemná

Papričky se vyznačují nasládlou, kouřovou chutí a zemitou vůní. Mezi ostatními chilli papričkami se řadí mezi ty méně pálivé. Jestliže potřebuješ srovnání, tak třeba paprička Jalapeño má v průměru 5000 SHU, což je jednou tolik než Pasilla. 

Tato hodnota je ale velmi orientační. Tak jako může Jalapeño dosahovat daleko vyšších hodnot, tak stejně se mezi papričkami Pasilla najdou i skutečně ostří jedinci!

Nicméně kombinace všech zmíněných vlastností dělá z těchto chilli papriček delikátní záležitost.

Složení

100% Pasilla chilli papričky 

Hmotnost

30 g

 

/product-action/increment-product-view-count?productId=779