Poradíme Vám    a84ec0fc5d51c078f46594fb33d2fadd.svg  info@hot-chip.cz  6ee16dc5c90d821f24485f86bfdcdb0b.svg  +420 605 312 120       cz_flag.png CZ  sk_small.png SK  eng_flag.png EN   de_flag.png DE  

Pasilla sušené papričky 30g

První, čím tě tyto jemně pálivé papričky zaujmou, je jednoznačně jejich temná barva. Jejich domovem je Mexiko, kde při svém růstu nemají nouzi o teplo a světlo. Díky tomu nabízí nasládlou, jemně pikantní chuť, která zaujme každého milovníka lehce pálivých pokrmů.

SHU pálivost 2 500
Země původu Mexiko
Pálivost
  • 1
Cena vč. DPH: 89 Kč
Skladem
Popis

Pasilla sušené papričky 30g

 

Vzhled

Papričce Pasilla se též přezdívá „malá rozinka“. A není divu. Svou temnou barvou a povrchem rozinku skutečně připomíná. Běžně dorůstá délky 8-10 cm. 

Chuť a vůně

nasládlá a kouřová chuť, zemitá vůně

Pálivost

2500 SHU

Použití v kuchyni

S touto papričkou objevíte chutě Mexika! A kde se dá tato chilli kráska využít? Díky její jemné pálivosti je možností skutečně mnoho. Dá se totiž kombinovat nejen se slanými, ale také sladkými chutěmi a jídly. To z ní dělá všestranný doplněk mnoha pokrmů. 

Skvěle se doplňuje s ovocem, ale také kachnou, jehněčím masem, mořskými plody, houbami, s chutí medu nebo fenyklu. Pokud miluješ mexickou kuchyni, pak tuto jemnou chilli papričku přizvi na pomoc při přípravě burrita, quesadilly nebo při přípravě enchiladas.

Země původu

Mexiko

Tak temná, a přesto jemná

Papričky se vyznačují nasládlou, kouřovou chutí a zemitou vůní. Mezi ostatními chilli papričkami se řadí mezi ty méně pálivé. Jestliže potřebuješ srovnání, tak třeba paprička Jalapeño má v průměru 5000 SHU, což je jednou tolik než Pasilla. 

Tato hodnota je ale velmi orientační. Tak jako může Jalapeño dosahovat daleko vyšších hodnot, tak stejně se mezi papričkami Pasilla najdou i skutečně ostří jedinci!

Nicméně kombinace všech zmíněných vlastností dělá z těchto chilli papriček delikátní záležitost.

Složení

100% Pasilla chilli papričky 

Hmotnost

30 g