Poradíme Vám    a84ec0fc5d51c078f46594fb33d2fadd.svg  info@hot-chip.cz  6ee16dc5c90d821f24485f86bfdcdb0b.svg  +420 605 312 120       cz_flag.png CZ  sk_small.png SK  eng_flag.png EN   de_flag.png DE  

Pepper X

Nová nejpálivější chilli paprička?

Pokud jsi zavítal až sem, zřejmě se k tobě už taky dostala informace o nové nejpálivější papričce světa. Zatímco doposud se všem rosilo čelo jen při samotném setkání s Carolinou Reaper, nyní dychtivě vyhlíží příchod nového šampiona.

Kde se tato paprička vzala?
A jak je tomu s její existencí?

Současnou držitelkou rekordu nejpálivější papričky světa je Carolina Reaper. Její prvenství dokazuje i zapsání v Guinessově světě rekordů. Už od roku 2013 tak dominuje všem ostatním chilli paprikám.

Konkurence na obzoru

Za vypěstováním Caroliny Reaper stojí Ed Currie z PuckerButt Pepper Company. O to větší rozruch a úžas způsobilo, když tento stejný pěstitel oznámil, že se mu podařilo vyšlechtit ještě pálivější chilli papričku, kterou prozatímně pojmenoval Pepper X.


 

Název Pepper X
Druh Capsicium Chinense
Stupeň pálivosti 3 180 000 SHU
Chuť Sladká s ovocnými podtóny
Země původu USA

 

Jaká je síla Pepper X?

 

Když Ed Currie v roce 2017 světu oznámil tuto senzaci, uvedl také, že tato paprička má dosahovat 3 180 000 SHU, což je o téměř milion stupňů SHU více, než má Carolina Reaper! Jediné, co ji zatím dělí od naprostého a oficiálního prvenství, je uznání ze strany Guinessova světa rekordů.

Oficiálně tedy síla této papričky změřena nebyla. Stále ji tedy není možné prohlásit za nejpálivější, a to otevírá dveře řadě spekulací.

Paprička pro ty nejodvážnější

Když se podíváme na hodnotu SHU, které Pepper X dosahuje, vidíme, že bude pro všechny milovníky chilli opravdovou výzvou. Považ sám, potoky potu a slz dokáže často přivodit i samotné Habanero.

Pepper X je 9x silnější než Habanero. Že ti tento údaj moc neříká, protože nejsi jeho skalní fanoušek? Pak budeš možná více v obraze, když ti řekneme, že Pepper X je až 320x silnější než Jalapeňo!

Využití v kuchyni

Pokud přemýšlíš nad tím, jak budeš moct v budoucnu tuto papričku v kuchyni využít, nemusíš se příliš namáhat. Vzhledem ke své síle zůstane dozajista pouze ingrediencí těch nejpálivějších omáček nebo se z ní stane další challenge ve světě chilli. O běžný doplněk při vaření tak rozhodně nepůjde.

Zrození nové legendy nebo fake news?

Kdy tato paprička opředená legendami oficiálně vstoupí do světa toho nejpálivějšího chilli, je prozatím otázkou. Vzhledem k tomu, že byla její existence oznámena již v roce 2017 a stále neexistují oficiální důkazy o její síle, objevuje se mezi fanoušky určitá skepse.

Nyní nezbývá než počkat, zda bude prozatímně nazývaná Pepper X skutečně novou korunovanou královnou nejpálivějšího chilli a zda jí do doby měření nevyfoukne místo nějaká nová legenda.

Seznam se se stávající chilli rekordmankou

Očekávat novou nejpálivější papričku je vždycky vzrušující, nicméně nezapomeň, kolikrát už tady takový rozruch byl a přitom se nikomu zatím nepodařilo Carolinu Reaper sesadit.

Pokud chilli miluješ a jsi kapsaicinem doslova posedlý, pak vyzkoušej naši Hot Chip Challenge! Obsahem balení je chips z nejpálivější papričky světa a jde o opravdovou výzvu jen pro ty nejotrlejší! Když ho dokážeš sníst a celé to zachytíš na videu, které nasdílíš na sociální sítě s hashtagem #hotchipchallenge, můžeš se zapojit do naší soutěže!

Jestli se na challenge zatím necítíš, pak vyzkoušej jiné chilli speciality, kterých u nás najdeš celou řadu. Můžeš začít omáčkami, džemy, snacky, sáhnout po nějakém z vybraného koření nebo zkusit pár sušených chilli papriček.