Poradíme Vám    a84ec0fc5d51c078f46594fb33d2fadd.svg  info@hot-chip.cz  6ee16dc5c90d821f24485f86bfdcdb0b.svg  +420 605 312 120       cz_flag.png CZ  sk_small.png SK  eng_flag.png EN   de_flag.png DE  

Red Jalapeño chilli prášek 10 g

Tento prášek je vyroben z červené varianty papričky Jalapeño. Ta má - na rozdíl od té zelené - výraznou a plnou chuť. To je dáno skutečností, že červené papričky jsou již dozrálé a nesou tak v sobě sladkou, paprikovou chuť. Krásná barva, optimální pálivost – to je koření Red Jalapeño.

SHU pálivost 10 000
Země původu Španělsko
Pálivost
  • 2
Cena vč. DPH: 49 Kč
Skladem
Popis

Red Jalapeño chilli prášek 10 g

 

Chuť a vůně

sladká papriková chuť i vůně

Pálivost

10 000 SHU

Použití v kuchyni

Používáš při vaření mletou papriku? Pak ji dej zase zpátky do šuplíku a nahraď ji tímto kořením. Barvou a chutí ji dost připomíná, nicméně svou charakteristickou pálivostí dodá jídlu to, co hledáš.

Využít ji můžeš při dělání omáček nebo sals, při přípravě masa na burgry nebo guláše. Dále se hodí ke kuřecímu masu a do všech mexických pokrmů. Pokud tohle jídlo budeš servírovat blízkým, ujisti se ale, že mají rádi chilli. Ačkoliv je tato paprička na Scovilleho stupnici relativně nízko, její chuť je výrazně hřejivá a pro spoustu smrtelníků může být výzvou.

Země původu

Španělsko

Paprička, která se podívala do vesmíru

Jalapeño jsou jedny z nejznámějších papriček a tvoří jakýsi pomyslný most mezi milovníky ostrých jídel a nesmělými začátečníky. Pokud o oblíbenosti této papričky ještě pochybuješ, pak bys měl vědět, že se jedná o jediné chilli, které se kdy dostalo za hranice planety země.

Stalo se tak v roce 1982, kdy si ji s sebou vzal na palubu jeden z členů posádky Columbia Space Shuttle. Tady vidíš, že se jedná o skutečně mimořádnou papričku a tohle koření bys měl rozhodně mít!