Poradíme Vám    a84ec0fc5d51c078f46594fb33d2fadd.svg  info@hot-chip.cz  6ee16dc5c90d821f24485f86bfdcdb0b.svg  +420 605 312 120       cz_flag.png CZ  sk_small.png SK  eng_flag.png EN   de_flag.png DE  

Trinidad Moruga Scorpion sušené papričky 10g

Máš rád výzvy? Pak je tato paprička tou nejlepší volbou! Narozdíl od nejpálivější Caroliny Reaper má tato paprička rychlejší nástup. Nechá tě vychutnat si její lahodnou, ovocnou chuť a pak rozjede pekelnou jízdu. Její pálivost a pomalý dojezd ji řadí mezi ty nejpálivější. Na Scovilleho škále totiž dosahuje hodnoty 2 000 000 SHU!

SHU pálivost 2 000 000
Země původu Ekvádor
Pálivost
  • 6
Cena vč. DPH: 129 Kč
Skladem
Popis

Trinidad Moruga Scorpion sušené papričky 10g

 

Vzhled

Tato paprička je spíše kulovitého tvaru. Barva je červená nebo naoranžovělá a povrch je zvrásněný.

Chuť a vůně

Aromatická vůně, ovocně-květinová chuť

Pálivost

2 000 000 SHU

Použití v kuchyni

Její nasládlá chuť se hodí k slaným i sladkým pokrmům. Ale pamatuj, že méně je v tomhle případě více! Pokud ji použiješ s rozvahou, tak tato paprička skvěle ozvláštní polévky, omáčky, chilli salsy nebo luštěninové pokrmy. 

Země původu

Tchaj-Wan

Druhá nejpálivější paprička světa

Pokud jsi milovník skutečně pálivých papriček, pak jsi o tomto škorpionovi jistě slyšel. To, že se jedná o opravdovou výzvu jen pro ty nejkovanější jedince, naznačuje i fakt, že chybělo kousek a v Guinnessově knize rekordů by obsadila první místo v pálivosti. Jediný, kdo ji o to mohl připravit a připravil, je současná držitelka rekordu Carolina Reaper.

Technika útoku

A co tě tedy čeká, až se do druhé nejpálivější papričky světa zakousneš? Paradoxně se na začátku nic zvláštního neděje. Pomalu se uvolňuje její ovocná chuť a ty nevíš, proč je kolem ní tolik povyku. A pak to přijde! 

Paprička začne pálit a neustále přidává na intenzitě. Do jazyku se ti zapichují milióny žihadel a ty víš, že tě tento ďábel jen tak nepustí! Potíš se, škytáš a jsi úplně mimo? Nic zvláštního. Jinak to totiž nepůjde.

Složení

100%  Trinidad Moruga Scorpion chilli papričky 

Hmotnost

10 g