Poradíme Vám    a84ec0fc5d51c078f46594fb33d2fadd.svg  info@hot-chip.cz  6ee16dc5c90d821f24485f86bfdcdb0b.svg  +420 605 312 120       cz_flag.png CZ  sk_small.png SK  eng_flag.png EN   de_flag.png DE  

Zdravotní benefity chilli

Je už takovým nepsaným pravidlem, že jídla, která jsou chutná, nejsou zdravá. To ale rozhodně neplatí o chilli! Po něm se totiž nejen nepřibírá, ale ještě má neuvěřitelně pozitivní efekt na zdraví. A co vše s naším tělem dokáže? Tak to si právě dnes prozradíme!


My v HOT CHIP jsme si chilli oblíbili nejen pro jeho výjimečnou chuť, ale také proto, že dokáže s lidským tělem naprosté zázraky. Chceš vědět, co chilli papričky umí? V tom případě se pohodlně usaď a vydej se s námi za léčebnými taji této jedinečné potraviny.

Posiluje imunitu

Chilli papričky dokáží přirozeně podpořit a upevnit zdraví. Jak je to možné? Obsahují totiž velké množství vitamínu C. V jedné papričce ho najdeš více než v pomeranči!  Kromě toho zde najdeš vitamín A, B6 nebo měď (antioxidant). Až se tedy nebudeš příště cítit ve své kůži, dopřejte si svou oblíbenou chilli papričku!

Je přírodním lékem proti bolesti

Jakmile se pustíš do pojídání chilli, tělo se kapsaicinu (pálivá složka chilli) začne bránit tím, že bude uvolňovat adrenalin. Ten pak spustí vlnu uvolňování endorfinu. A právě endorfin je známý jako přírodní analgetikum!Pozitivně ovlivňuje náladu

Už víme, že konzumace chilli dokáže uvolnit endorfin, tedy hormon štěstí, který umí zvednout náladu. Kromě toho ale uvolňuje také dopamin – tedy další z hormonů štěstí, který způsobuje pocit spokojenosti a potěšení. 

Pokud se ti tedy zdá, že jsi na chilli tak trochu závislý, je to naprosto v pořádku. Mozek se totiž rád fixuje na to, co v těle vytváří pocit štěstí.

Pomáhá spalovat tuk

Máš nějaké to kilo navíc, ale do posilovny tě nikdo nedostane? Pak se seznam s tímto jedinečným spalovačem tuku: chilli papričkou! Chilli totiž dokáže nejen nakopnout činnost metabolismu, ale také snižuje chuť k jídlu

Důkazem může být i jedna odborná studie, která ukázala, že již 10 g chilli dokáže významně zlepšit spalování. Díky tomu je chilli dobrou prevencí cukrovky nebo infarktu.Podporuje libido

Kapsaicin je skutečně fascinující. A jeho vlastnosti ocení i ti, kteří chtějí nabudit svůj sexuální apetit. Kromě toho, že se konzumací chilli do těla uvolňují hormony štěstí, zlepšuje se také jeho celkové prokrvení. No a kombinace těchto dvou faktorů pak dokáže hotové zázraky!

Zlepšuje činnost srdce

U lidí, kteří jedí chilli, je mnohem menší riziko infarktu nebo mrtvice. Důkazem může být studie, kde odborníci sledovali skupinu lidí po dobu osmi let. Někteří z nich pravidelně konzumovali chilli a někteří vůbec nebo výjimečně. 

Výsledky výzkumu, otisknuté v časopise Journal of the American College of Cardiology, ukázaly, že ti, kteří konzumují chilli, si tímto snižují riziko infarktu o téměř 45 % a riziko mrtvice o zhruba 60 %.


Podpoř své zdraví s HOT CHIP

Pokud sis doposud nedokázal svou lásku k chilli obhájit, pro příště už máš celou řadu argumentů. Kromě toho můžeš ukázat zdravotní benefity chilli i těm nejbližším. Jako dárek jim totiž můžeš věnovat třeba právě náš imunitní balíček.